مقالات خودرو

آیا مزدا 3 همچنان ارزش خرید دارد؟
آیا مزدا 3 همچنان ارزش خرید دارد؟

تولید مزدا 3 جدید به دلیل مسائل مربوط به تحریم متوقف شده  بود اما پس از رفع تحریم ها مزدا همکاری خود را با بهمن موتور از سر گرفت، بهمن موتور در ابتدا با قیمت 112 میلیون تومان آن را مجددا به بازار عرضه کرد و اکنون قیمت آن را به حدود 117 میلیون رسانده اما آیا قیمت این خودرو با وجود اینکه نسل جدید آن در بازار جهانی عرضه شده  مناسب است؟

تعداد بازدید : ۱۴۳۰
مزدا 3 تیپ 3 یا رنو مگان 2000؟
مزدا 3 تیپ 3 یا رنو مگان 2000؟
در این مقاله قصد داریم به مقایسه دو خودروی قدیمی و البته مدعی بازار دست دوم‌ها بپردازیم. اگرچه در رنج قیمتی حدود 70 تا 80 میلیون تومان و در رده سدان‌های متوسط شهری، می‌توان خودروهای چینی صفر کیلومتر مختلفی را خریداری کرد، اما کماکان بسیاری تمایل دارند به جای خرید یک چینی صفر کیلومتر با انبوهی از امکانات و تجهیزات، یک ژاپنی و یا اروپایی دست دوم را خریداری کنند و به قول معروف برند سوار شوند! برای چنین افرادی در این رده قیمتی دو گزینه اصلی وجود دارد، یکی مزدا 3که در کامل‌ترین مدل تیپ 3  است و از طرفی خودروی معروف و قدیمی رنو مگان که اخیراً تولید آن متوقف شده است.
برای اینکه بهتر مشخص شود نمونه‌های دست دوم هر خودرو چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند، سعی کردیم خودرو‌هایی با کارکرد و مدل (89) مشابه را روبروی هم قرار دهیم تا با تست و بررسی هر کدام، تفاوت‌های آن‌ها را مشخص کنیم. اگرچه بین مگان و مزدا 3 تیپ 33 از زمین تا آسمان تفاوت‌های وجود دارد(!) ولی با توجه  به فاکتورهایی که معمولاً در بازار بیشتر به آن‌ها توجه می‌شود، می‌توان تفاوت‌های این دو را به هفت مورد اصلی تقسیم کرد که در ادامه به صورت جداگانه و بسیار خلاصه به آن‌ها می‌پردازیم.
تعداد بازدید : ۱۳۰۵
معرفی انواع گیربکس و نحوه کارکرد آن ها
معرفی انواع گیربکس و نحوه کارکرد آن ها
گیربکس اتوماتیک، دستی، دو کلاچه یا متغیر پیوسته؛ کدام شایسته انتقال توان خودرو شما هستند؟ هنگام انتخاب خودرو در خرید، یکی از مهم ترین گزینه های پیش رو انتخاب نوع سیستم انتقال توان خودرو شما است. در ایام قدیم فقط یک مدل دستی و یک مدل اتوماتیک وجود داشت. ولی زمانه عوض شده! حالا انتخاب های ما در میان تکنولوژی های نو وسعت بیشتری گرفته است. مخصوصاً از زمانی که خودروهای الکتریکی وارد بازار شده اند و قصه انتقال قدرت خاص خود را دارند. سیستم انتقال قدرت در واقع مجموعه ای از چرخ دنده ها هستند که به طور معمول قدرت خروجی تولید شده از موتور را به چرخ ها انتقال می دهند و باعث حرکت خودرو می شود.
تعداد بازدید : ۵۳۷
مجموع ۲۵ رکورد - در ۹ صفحه