مقالات خودرو

کاهش چشم‌انداز سود مزدا
کاهش چشم‌انداز سود مزدا
فروش خوب در آمریکای شمالی و چین موجب شد سود عملیاتی هوندا در سه ماه منتهی به دسامبر با افزایش 27 درصدی روبه‌رو شود. به گزارش آتوموتیو نیوز، هوندا موتور همچنین پیش‌بینی سود و فروش برای سال مالی جاری را افزایش داد و نرخ مطلوب‌تر ارز و فروش بهتر از انتظار در آسیا را علت این مساله عنوان کرد. این خودروساز ژاپنی در فصل سوم سال مالی خود سود عملیاتی 78/ 1 میلیارد دلاری را ثبت کرد. سود خالص هوندا نیز 36 درصد افزایش یافت و به 45/ 1 میلیارد دلار رسید. براساس اعلام این خودروساز فروش جهانی در فصل سوم 8/ 6 درصد افزایش یافت و به 3/ 1 میلیون دستگاه رسید. فروش هوندا در آمریکای شمالی با افزایش 4/ 9 درصدی رو به رو شد و به 510 هزار دستگاه رسید. سود عملیاتی هوندا در این منطقه بیش از دو برابر شد و به 7/ 717 میلیون دلار رسید.
تعداد بازدید : ۴۳۶
انتشار تصویر تیزری از CX-8 مزدا
انتشار تصویر تیزری از CX-8 مزدا

شرکت مزدا متاسفانه شاسی بلند اخیر CX-9 را روانه بازار ژاپن نکرده و حال به نظر می رسد برای این بازار می خواهد شاسی بلندی جدیدی با سه ردیف صندلی در نظر گیرد.

این مدل CX-8 نام داشته و شاسی بلندی شش نفره و سه ردیف صندلی محسوب می شود. برخلاف CX-9 که هفت نفره است این مدل باتوجه به نام آن یک شش نفره به شمار می رود.

در زمینه ابعاد نسبت به CX-9 تاحدودی کوچکتر بوده و به نوعی SUV میان سایز به شمار خواهد رفت. در تصویر تیزری به تازگی انتشاریافته توسط مزدا ما تنها می توانیم سه ردیف صندلی را مشاهده کنیم و به نوعی نسبتا لوکس به نظر می رسد.

Masamichi Kogai مدیر مزدا بیان کرد:

“مزدا می خواهد مدلی بزرگ برای مشتریان خود در نظر گیرد که شامل سه ردیف صندلی می شود و یک مدل رده بالا است.”

وی افزود که مزدا به بازخورد مشتریان توجه کرده و سعی می کند محصولی ایمن، سازگار با محیط زیست و منحصربفرد را در بازار عرضه دارد.

CX-8 به پیشرانه 2.2 لیتری توربودیزل Skyactiv-D مجهز بوده که در کنار گیربکس شش سرعته اتوماتیک می تواند عملکرد مناسبی از خود نشان دهد. چنین موتوری در CX-5 نیز قرار داشته که قرار است اواخر سال جاری راهی بازار ایالات متحده شود.

به هر حال برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند تا مزدا بزودی این محصول میان سایز را معرفی و روانه بازار کند. مشخص نیست رونمایی چه زمانی صورت می گیرد.

تعداد بازدید : ۴۶۰
معرفی مزدا MX-5 RF
معرفی مزدا MX-5 RF
مزدا MX-5 میاتا RF مدل ۲۰۱۷  (فست بک) تنها یک نسخه هاردتاپ از رودستر برجسته دنیای اتومبیل نیست، بلکه به‌عنوان یک نسخه سفارشی‌تر تدارک دیده شده است.
تعداد بازدید : ۴۹۲
مجموع ۲۵ رکورد - در ۹ صفحه