مقالات خودرو

مزدا 3 چقدر گران شد؟
مزدا 3 چقدر گران شد؟
در یکی دو ماه گذشته، شرکت‌های خودروسازی داخلی و به دنبال آنان، نمایندگان فروش خودروهای خارجی محصولاتشان چند میلیونی گران کردند، حال در حال و هوای این گران شدن‌ها، بهمن موتور هم مزدا 3 FL را گران کرده است تا روند گرانی ها به مزدا هم برسد.
تعداد بازدید : ۴۰۳
معرفی موتور و فناوری SKY Activ جدید مزدا
معرفی موتور و فناوری SKY Activ جدید مزدا

شرکت ژاپنی مزدا یکی از خودروسازان کوچک صنعت جهانی خودرو است ولی بدون شک می توان در این آشفته بازار از آن به عنوان یک شرکت نمونه که بدون کمک هیچ گروه صنعتی بزرگتری حمایت نمی شود نام برد.

اگرچه مزدا جز خودروسازان کوچک صنعت جهانی خودرو است اما توانسته به تنهایی و بدون کمک شرکت های برون سازمانی راه خود را پیدا کند. یکی از مهم ترین عوامل این موفقیت طراحی منحصر به فرد محصولاتش است. نکته دیگر عرضه فناوریSKY Active بر روی لیفت گسترده موتورهای دیزلی و توربو و ارائه جعبه دنده های مختلف می باشد.

تعداد بازدید : ۵۰۶
مزدا CX-5 مدل 2017: تکامل تدریجی یک خودرو
مزدا CX-5 مدل 2017: تکامل تدریجی یک خودرو
مزدا روی این موضوع اصرار دارد که CX-5 مدل 2017 خودرویی کاملا جدید است، در حالیکه اینطور نیست. آخرین نسخه این کراس اوور کوچکِ مزدا در بیشتر قسمت ها از نظر فنی با اولین مدل CX-5 که وارد بازار آمریکا شد یعنی مدل 2013 یکسان است. این خودرو که بر پایه نسخه تغییر یافته و به روز شده پلتفرم مدل قبلی ساخته شده است، بیشترین تغییرات را در طراحی فضای خارجی و داخلی به خود دیده است. فضای خارجی این کراس اوور بر اساس آخرین تحولات زبان طراحی مزدا موسوم به کودو (Kodo) شکل گرفته است که شامل جلو پنجره ای بزرگ و جالب توجه می شود. قسمت تحتانی جلو پنجره جدید با قطعه ای کروم رنگ تزئین شده که تا پایین چراغ های جلو نیز ادامه پیدا کرده است.
تعداد بازدید : ۵۱۸
مجموع ۲۵ رکورد - در ۹ صفحه