معرفی موتور و فناوری SKY Activ جدید مزدا

تاریخ : دوشنبه , ۱۳۹۶/۰۲/۱۸ ۱۵:۲۷
معرفی موتور و فناوری SKY Activ جدید مزدا

شرکت ژاپنی مزدا یکی از خودروسازان کوچک صنعت جهانی خودرو است ولی بدون شک می توان در این آشفته بازار از آن به عنوان یک شرکت نمونه که بدون کمک هیچ گروه صنعتی بزرگتری حمایت نمی شود نام برد.

اگرچه مزدا جز خودروسازان کوچک صنعت جهانی خودرو است اما توانسته به تنهایی و بدون کمک شرکت های برون سازمانی راه خود را پیدا کند. یکی از مهم ترین عوامل این موفقیت طراحی منحصر به فرد محصولاتش است. نکته دیگر عرضه فناوریSKY Active بر روی لیفت گسترده موتورهای دیزلی و توربو و ارائه جعبه دنده های مختلف می باشد.

حالا بر طبق آخرین گزارشات مزدا آماده می شود نسل دوم از SKY Activ-G را با 30% کاهش مصرف سوخت عرضه کند. طبق اعلام روزنامه ژاپنی زبان Nikkel این دستاورد در قالب یک موتور جدید که دارای ساختار متفاوتی است ارائه می شود. این موتور با سامانه جدیدی موسوم به HCCI که باعث احتراق از طریق فشار بالای سوخت می گردد کار می کند. در واقع اگر شما زیاد از فناوری های مربوط به موتور خودرو سردرنمی آورید بایستی بگوییم که این موتور یک نمونه بنزینی با ساز و کار یک موتور دیزلی است.

احتمالا موتور فوق بر روی نسل آینده مزدا 3 مدل 2018 نصب گردد. تصور می شود که میزان مصرف سوخت این خودرو چیزی در حدود 3.3 لیتر در هر صد کیلومتر خواهد بود که در نوع خود بی نظیر می باشد./خبر خودرو